Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Kestirme yolda TAM 30 SAAT! EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Kestirme yolda TAM 30 SAAT!

Kestirme yolda TAM 30 SAAT! Empty Kestirme yolda TAM 30 SAAT!

Mesaj tarafından 06caner40 Paz Kas. 22, 2009 6:56 pm

Rize’ye giden 16 üniversite öğrencisini taşıyan midibüs ‘Kapalıdır’ levhasına rağmen kestirme olsun diye girdiği yolda çığ yüzünden mahsur kaldı! Kurtarma ekipler midibüse tam 30 saat sonra ulaşabildi

Rize’de içinde 18 kişinin bulunduğu midibüs trafiğe kapalı ‘kestirme yol’dan giderken hem önüne hem arkasına çığ düştü. Mahsur kalanları kurtarmak için havalanan 3 helikopter sis nedeniyle geri döndü. Sivil Savunma, AKUT ve Rize’den gelen Kaçkar Dağcılık Kulübü ekipleri, midibüsün mahsur kalmasından tam 30 saat sonra olay yerine ulaşabildi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da mahsur kalan yolculara ilk etapta giyecek ve yiyecek takviyesi yapıldığını açıkladı.
Rize’ye giden ****** Üniversitesi öğrencilerini taşıyan Öz İspir Seyahat’e ait midibüs önceki gün saat 17.00’de Erzurum’dan yola çıktı. İçinde 16 öğrenci bulunan midibüsün sürücüsü Hasan Aslan ve yardımcısı Semih Sayın, Artvin ya da Gümüşhane güzergâhını takip etmesi gerekirken ‘kestirme olsun’ diye kar yağışı nedeniyle trafiğe kapatılan, girişinde de uyarı tabelası bulunan İspir-İkizdere karayoluna girdi. Midibüs, 2 bin 640 metre yükseklikteki Ovit Dağı Geçidi’ni geçtikten sonra saat 20.00 sıralarında İkizdere’nin Sivrikaya köyü yakınlarına geldiğinde hem önüne hem de arkasına çığ düştü.

‘Donmak üzereyiz’
Mahsur kalanlar durumu cep telefonuyla yakınlarına bildirdi. Öğrencilerden Funda Fener, telefonla görüştüğü babası Köksal Fener’e, “Mazot bitti. Donmak üzereyiz” dedi. Midibüsteki öğrencilerin büyük bölümü İspir Meslek Yüksekokulu’nda okuyordu. 11 öğrencinin isimleri şöyle: Derya Korkmaz, Funda Fener , Deniz Hacıfazıloğlu, Yavuz Kapısız, Zafer Mutlu, Fatih Sultan Yılmaz, Yakup Erbaş, İsmet Yılmaz, İmdat Çetin, Hızır Deniz ve İsmailcan Koçali.

Bakan Yıldırım açıkladı
Ovit Dağı Geçidi’nde mahsur kalan 18 kişinin bulunduğu midibüse gece 00.30 sıralarında ulaşıldı. Bakan Yıldırım, Sivil Savunma, AKUT ve Rize’den gelen Kaçkar Dağcılık Kulübü ekiplerinin araca ulaştığını belirtirken yaklaşık 30 saat mahsur kalan yolculara ilk etapta yiyecek ve giyecek takviyesi yapıldığını açıkladı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, yolcuların 2-3 saat içinde şehre götürülebileceğini belirtti.

Ovit Geçidi 125 kilometre
Rize-İspir arası 2 bin 640 rakımlı Ovit Geçidi’nden 125 kilometre. Bu yol yaklaşık 2 saatte kat ediliyor. Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan en önemli geçitlerden biri olan yolun kapanması durumunda güzergâh değiştirerek Leylek Boğazı, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon yolu kullanılarak Rize’ye ulaşılıyor. Bu da 350 kilometre yol ediyor. Ortalama km’de 20 Kr’luk mazot harcayan bir minibüs kestirme gidilmemesi durumunda fazladan 45 liralık yakıt tüketiyor.
06caner40
06caner40

- Similar topics