Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Sebzeye bayram zammı EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Sebzeye bayram zammı EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Sebzeye bayram zammı EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Sebzeye bayram zammı EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Sebzeye bayram zammı EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Sebzeye bayram zammı EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Sebzeye bayram zammı EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Sebzeye bayram zammı EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Sebzeye bayram zammı EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Sebzeye bayram zammı

Sebzeye bayram zammı Empty Sebzeye bayram zammı

Mesaj tarafından 06caner40 Salı Kas. 24, 2009 3:28 pm

Sebzeye talebin Kurban Bayramı dolayısıyla artması fiyatları yüzde 50-100 oranında yükseltti.

Adana Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürü Mustafa Berktaş, Kurban Bayramı öncesi sebzeye talebin arttığını, bu durumun halde yoğun mesai yaşanmasına neden olduğunu söyledi.

Özellikle salata yapımında kullanılan ürünlerde yönelinmesinin fiyatlara da yansıdığını anlatan Berktaş, ''Tüm sebze ürünlerinin fiyatlarında yüzde 50-100 oranında artış oldu. 30 kuruş olan domates 60 kuruşa, 40 kuruş olan salatalık 80-90 kuruşa, 40 kuruş olan salatalık 60 kuruşa, 25 kuruş olan marul 50 kuruşa, limon ise 40 kuruştan 60 kuruşa yükseldi'' dedi.

Berktaş, Kurban Bayramı'nda üç gün halin kapalı olacağını belirterek, bu durumun da fiyatları artıracağınını ifade etti.

Berktaş, talep artışı nedeniyle zamlanan ürünlerin fiyatlarının, bayram sonrasında da artmasının beklendiğini bildirdi.

Kış sezonu nedeniyle tarlalardaki son hasatlar sonrasında sera ürünlerinin piyasaya çıktığını anlatan Berktaş, ''Sera ürünlerinin maliyeti daha yüksek oluyor. Bunun yanı sıra yılbaşının da yaklaşması ürünlere olan talebi üst seviyelerde tutar. Bu nedenle bayram sonrası fiyatların daha da artmasını bekliyoruz'' diye konuştu.

Berktaş, meyve fiyatlarının üretimin bol olması nedeniyle normal seyrinde olduğunu belirterek, hurmanın 40, mandalinanın 60, portakalın 50, elmanın cinsine göre 40 kuruş ile 1 lira arasında satıldığını bildirdi.
06caner40
06caner40

- Similar topics