Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Modern Warfare 2 korsanı yakalandı EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Modern Warfare 2 korsanı yakalandı

Modern Warfare 2 korsanı yakalandı Empty Modern Warfare 2 korsanı yakalandı

Mesaj tarafından Anarchy Salı Kas. 17, 2009 3:08 pm

Activision, özel bir dedektiflik firmasının yardımıyla Modern Warfare 2’yi sızdıran kişiyi yakalattı ve 18 yaşındaki hacker tutuklandı.
Oyunun dağıtımcısı Activision, Modern Warfare 2’nin piyasaya sürülmesi konusunda oldukça iddialı ve bunun oyun tarihindeki en iyi çıkış olacağını tahmin ediyor. Böyle yüksek beklentiler olduğu için de, oyunun resmi çıkış tarihinden çok daha erken bir tarihte internete sızması olayını ciddi olarak takibe aldılar.

Oyunu internete sızdıran hacker’ın izini sürmeye Craigslist’teki Modern Warfare 2 - Xbox 360 paketlerinin reklamlarından yola çıkarak başlandı. Activision, bu reklamı görür görmez Dallas merkezli bir dedektiflik firmasıyla (IPCybercrime) irtibat kurdu ve firma, bahsi geçen paketlerden iki adet almak üzere satıcıyla irtibat kurdu. IPCybercrime, oyunun farklı bir reklamını daha buldu ve bu reklamda ana bir oyun mağazasının deposunda çalıştığını iddia eden satıcı ile ilk reklamdaki satıcının bir arkadaş sitesi üzerinden arkadaş oldukları tespit edildi. Sonrasındaysa IPCybercrime, iki şahsın bilgilerini de Activision’a verdi. Activision ile yüzleşen iki satıcı, bir kasa Modern Warfare 2 ele geçirdiklerini itiraf ettiler ve olay mağazaya devredildi. Olay aslında burada sonuçlanacaktı ama satıcılardan birinin müşterileri yüzünden olay daha da büyüdü.

IPCybercrime, Xbox 360 korsanlık forumlarında Craigslist’teki oyunlardan birini satın alıp, daha sonra kırıp internet üzerinden dağıtmak amacıyla para toplamaya çalışan bir kullanıcının mesajını buldu. Dedektifler, kullanıcının mail adresinden Facebook hesabına ve dolayısıyla orada yazılı olan cep telefonu numarasına ulaştılar. Bu kullanıcının 18 yaşındaki Christian Del Amo olduğu anlaşıldı. Miami-Dade polisine aktarılan bu bilgiler sonucunda, polis ekipleri oyunun bir kopyasını almayı ve satış sırasında hacker’ı yakalamayı planladı.

Ekipler oyunu bir aracıdan aldı ve aracı üzerinden de Del Amo’ya ulaştılar. 18 yaşındaki Del Amo, dün tutuklandı ve Miami’deki Turner Guilford Knight Islahevi’ne götürüldü. IPCybercrime’ın açıklamasına göre Del Amo, Modern Warfare 2’nin binlerce yasadışı kopyasını satmaya hazırdı. Del Amo’nun daha önce de korsanlık yaptığı, internet üzerinden kırılmış oyunlarla dolu 250 GB’lık Xbox 360 sabit diskleri sattığı tespit edildi. Del Amo, binlerce dolar değerindeki oyunları sadece 150$ karşılığında satıyordu.

Olay tutuklama ile sonuçlanmış olsa da, bu tutuklama oyunun korsan kopyalarının dağılmasını önleyecek kadar çabuk olmadı. Paylaşım sitelerindeki Modern Warfare 2 kopyaları, hafta başından itibaren paylaşılmaya başladı ve bu da Activision için büyük satış kaybına neden olabilir.
Anarchy
Anarchy

- Similar topics