Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Yazıcıların ömrü uzuyor EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Yazıcıların ömrü uzuyor

Yazıcıların ömrü uzuyor Empty Yazıcıların ömrü uzuyor

Mesaj tarafından 06caner40 Salı Kas. 24, 2009 3:32 pm

Xerox, nano teknoloji kullanarak, yazıcı parçalarının kendi kendini onarmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayan bir teknoloji geliştirdi.

Xerox, baskı makinalarındaki ışığa duyarlı elementleri koruyarak yazıcı parçalarının ömürlerini uzatacak ve çevreye etkilerini azaltacak bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu. Xerox’un geliştirdiği nano tabanlı teknoloji, fotoreseptörün (görüntüyü kağıda aktaran yazıcı parçası) etrafını kimyasal bir zırhla kaplıyor. Bu kaplama fotoreseptörü aşınma ve yıpranmalardan koruyor ve normal yaşam süresini ikiye katlıyor. Kullanıma hazır olan bu teknoloji ilk olarak Xerox’un düşük kapasiteli üretim yazıcılarında denenerek, piyasaya sürüldü.

Fotoreseptörler; ışığı elektrostatik görüntülere çeviren çok tabakalı ince film cihazlarıdır. Yüzeylerinin aşınması ve görüntü kalitesini etkileyebilecek esnemeler oluşması nedeniyle fotoreseptör parçalarının belli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Xerox’un yeni buluşu; bu cihazların yaşam sürelerini artırırken değiştirme aralığının da uzamasını sağlıyor. Işığa duyarlı alıcıların ömrünün uzun olması, çevresel atık oluşma miktarını da yüzde 33 azaltarak, fotoreseptörlerin kısa süreler içinde yenilenme ihtiyacını azaltacak. Kullanıcıların daha az sorun yaşamasıyla; iş akışında kesinti azalacak, verimlilik artacak ve daha az servis desteğine ihtiyaç duyulacak.

Xerox’un “kimyasal zırh” adını verdiği buluşu, Xerox’un Kanada’daki Araştırma Merkezi’ndeki bilim insanları tarafından geliştirildi.
Yeni fotoreseptör, standart makinalarda, hiçbir ilave yazılım yüklenmeden ve müşterilere herhangi bir maliyet çıkarmadan çalışıyor. Xerox’un ürün portföyünün büyük bir kısmında uygulanabilecek bu buluş, ilk olarak Xerox 4112/4127 hafif üretim tek renkli yazıcılarda kullanıldı. Xerox, bu teknolojiyi diğer ürünlerine de en kısa sürede uygulayacağını ve kullanıma sunacağını duyurdu.
06caner40
06caner40