Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık

Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık Empty Haberleşmenin önemini Marmara depremi ile anladık

Mesaj tarafından 06caner40 Paz Kas. 22, 2009 6:47 pm

İletişim sistemlerinin gerçek önemi doğal afetlerde anlaşılıyor. Motorola, özellikle doğal afet durumlarını göz önüne alarak dünya çapında uygulanan TETRA iletişim sistemini Türkiye'ye getiriyor.

Motorola Türkiye Müdürü Cenk Cesur, iletişim sistemlerinin gerçek öneminin doğal afetlerde anlaşıldığını belirterek, dünya çapında uygulanan TETRA iletişim sisteminin Türkiye'de de uygulanabilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Cesur, Motorola firmasının birçok sektörde faaliyet gösterdiğini belirterek, şirket olarak üzerinde ağırlıklı olarak durdukları konunun kamu haberleşmesi olduğunu vurguladı. Cesur, özellikle 1999 yılında yaşanan Marmara depremiyle kamu haberleşmesinin öneminin daha fazla anlaşıldığının altını çizerek, dünyada 85'den fazla ülkede kullanılan TETRA haberleşme sisteminin, Türkiye'de de kullanılabilmesi için altı yapı hazırlanması amacıyla Ulaştırma Bakanlığı ile çalışma başlattıklarını kaydetti. Tetra Derneği’nin düzenlediği Tetra Konferansı arasında soruları yanıtlayan Motorola Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Çözüm Müdürü Iain Ivory ise TETRA haberleşme sistemine ait teknik bilgi verdi. Ivory, TETRA sisteminin dünya genelinde, ulaştırmadan sağlığa, eğitimden güvenlik alanına kadar birçok birimde rahatlıkla, sorunsuz bir şekilde kullanıldığını belirterek, doğal felaket gibi olağanüstü durumlarda kesintisiz iletişimin bu sayede sağlandığını anlattı. Kullanımının kolay ve hızlı olduğuna işaret eden Ivory, bu sistemle gürültüsüz kaliteli sesin yanı sıra, her türlü data aktarımının da başarıyla iletildiğinin de altını çizdi.

Nasuh Mahruki sistemin önemine dikkat çekti
İletişim ve ulaştırmanın ortadan kalkması durumunda ya da birinde yaşanacak eksikliğin, günlük hayatı durma noktasına getirebileceğine dikkat çeken Mahruki, "Çok basit maliyetle çözülecek sorunlar, iletişim ve ulaşımın olmaması durumunda telafisi mümkün olmayacak sonuçlara ulaşabilir" diye konuştu. Her ülkenin mevcut iletişim sistemlerinin yanı sıra alternatif modeller geliştirmesinin önemine değinen Mahruki, her an iletişim içinde olan polis, itfaiye ve sağlık birimlerinin de gündelik işlerinin de kolaylaştırılması gerektiğini söyledi.
06caner40
06caner40