Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
En Son Yürekler Ölür~Canan Tan EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

En Son Yürekler Ölür~Canan Tan

3 posters

En Son Yürekler Ölür~Canan Tan Empty En Son Yürekler Ölür~Canan Tan

Mesaj tarafından yarensena* Paz Kas. 22, 2009 12:21 pm

En Son Yürekler Ölür~Canan Tan En-son-yurekler-olur-on-kuc

Romanlarıyla okurun duygu dünyasında uzun soluklu konuk olmayı başarmış ender yazarlarımızdan Canan Tan, mart ayında çıkacak son çalışması “En Son Yürekler Ölür” de aşkın yanı sıra gündemin can alıcı konularından biri olan organ nakline kalemiyle dokunuyor.

“Piraye” ve “Yüreğim Seni Çok Sevdi” gibi romanlarıyla kitap listelerinin zirvesini zorlayan Canan Tan bu kez yine ve yeni bir aşk romanıyla okurla buluşuyor.

Birçok eserinde “yüreği” hayatın ana fikri olarak işleyen Tan, yeni kitabının araştırma ve geliştirme sürecini ‘uzun ve yorucu bir maratondu’ cümlesiyle ifade ediyor. Yazar, bu süreci şöyle anlatıyor:

“İşlediğim konu, masa başında oturup yazılacak türden değildi; araştırma, titizlik ve hassasiyet gerektiriyordu. Çünkü temamız aşk olsa da, alt başlığımız organ nakli idi. Tek başıma kalkamazdım bu yükün altından. Ekip çalışması yapmam gerekiyordu. Nerelerden yardım alabileceğimi araştırdım önce.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden değerli hekimlerle çalıştım. Tüm organ nakli emekçilerini sevgilerimle selamlıyorum. Ve başta okurlarım olmak üzere, herkesi bu konuda daha duyarlı olmaya çağırıyorum.”

“En Son Yürekler Ölür” hakkında
Bir kadın... bir erkek... Yüreğe düşen ilk kıvılcımlar... Bulundukları cemiyetin ve basının nitelemesiyle yapılan “ Yılın Düğünü”. Aslında kim tahmin edebilirdi ki aşıkların ‘Araf’a girdiklerini... Hikâye mutlu çiftin geçirdiği kazayla başlıyor aslında. Kadın hafızasındaki son cümle kocasına ait: “Sıkı tutun, Nehir!” Kocasının, Deniz’inin, yaşam savaşı verdiğini öğrenince yıkılıyor. Bedeninin değil, ruhunun derin yaralarında eriyor. Ve ‘acı kayıp’ gerçekleşiyor. Deniz başaramıyor. Sadece yüreği direniyor. Sanki birisi için... Ya bu birisi Deniz’in kalbini taşıyarak Deniz’in aşkına sahip olacağına inanırsa?...

“En Son Yürekler Ölür” yaşamın ölümle bitmeden yeniden başladığı bir kavşakta geçiyor. Acılar eti değil ruhu deşerken ne olursa olsun ‘yürek’ direniyor...
yarensena*
yarensena*

En Son Yürekler Ölür~Canan Tan Empty Geri: En Son Yürekler Ölür~Canan Tan

Mesaj tarafından umut Paz Kas. 22, 2009 1:55 pm

“En Son Yürekler Ölür” söz çok hosuma gitti ya Sad
umut
umut
Admin

https://ulviyefenmenilkokulu.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından yarensena* Paz Kas. 22, 2009 8:44 pm

Katılıyorum .. Very Happy
=)
yarensena*
yarensena*

Mesaj tarafından Ayça Ptsi Kas. 23, 2009 6:04 pm

Yüreğim seni çok sewdi adlı kitabı okudum qercekten cok qüsel bir kitap! kesnlikle herkese ait bseler war o kitapta... hem cok hüzün weren hemde hayatın qerceklerını yansıtan bir kitap kesinlikle tawsiye ediorum..! =)
Ayça
Ayça

- Similar topics