Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8

Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8 Empty Tropico 3 (PC İnceleme) Puan: 10/8

Mesaj tarafından Anarchy Cuma Kas. 20, 2009 8:34 pm

Oyuncular tarafından oldukça sevilen bir oyunun devamını getirmek oldukça zor ve riskli bir iştir. Oyunculara ilk oyundan aldıkları zevki tekrar vermelisiniz ve ayrıca günün teknolojisine ayak uydurmalısınız. Ne var ki bu iki temel hedefi tutturmak çoğu zaman gerçekleştirilemiyor. İşte Tropico 3’ün kurulumu sırasında kafamdan bu düşünceler geçiyordu. Serinin son oyunu, ilk ikisi kadar eğlenceli ve başarılı olabilecek miydi? Gelin, incelememizde hep beraber bu sorunun cevabını arayalım.
“El Presidente! Halkınızın mutluluğundan daha önemli ne olabilir ki? Sizin mutluluğunuz elbette!” mottosuyla başladığınız Tropico 3, soğuk savaş dönemini konu alıyor. Amerika ve Rusya ile ilişkilerimiz oyunun gidişatını önemli derecede belirliyor. Seriye yeni olanlar için pek de doyurucu sayılamayacak bir tutorial’dan sonra oyuna başladığınızda, kat etmeniz gereken çok yol olduğunu fark ediyorsunuz. Elektriğin dahi olmadığı bir adayı turizm cenneti haline dönüştürmeye hazır mısınız?
Oyuna karakterinizin özelliklerini belirleyerek başlıyorsunuz. Belirleyeceğiniz olumlu ve olumsuz özellikler, Amerika ve Rusya ile olan ilişkilerinizi ve adanızdaki gruplarla olan yakınlığınızı belirlemekte önemli rol oynuyor. Çoğu şehir kurma oyunundan aşina olduğumuz üzere, Tropico 3’te de bir miktar para, birkaç bina ve belli sayıdaki nüfus ile başlıyoruz hikayemize.
Başkanlık süreniz ilerledikçe, halkınızın ne kadar mutsuz olduğunu fark edeceksiniz. Elektriğin olmadığını, insanların derme çatma kulübelerde yaşadığını, sağlık ve eğitimde daha yolun başında bile sayılamayacağınızı gördüğünüzde halkınızın mutsuz olmasının kaçınılmaz olduğunu da anlayacaksınız. İşte bunu anladığınız andan itibaren üretime önem vermeye başlayacaksınız. Üretimle beraber “denge politikasını” da keşfetmeye başlıyorsunuz. Adada yaşayan hemen hemen herkesin bir politik görüşü bulunuyor. Her bir grubun kendine özgü istekleri ve bu istekleri görebileceğiniz bir almanak yer alıyor oyunda. Örneğin; milliyetçiler, adadaki işsizlik oranlarını yakından takip ediyor, işsizliğin yükselmeye başladığı anda onlar da seslerini yükseltiyor, dışarıdan gelenlere adanızda temelli yaşama hakkı tanımanıza karşı çıkmaya başlıyor ya da çalışanlara ödediğiniz maaşların düşük olması sonucu bu konuda isyana kalkışıyorlar. Dini gruplarsa hemcins evliliğine onay verdiğiniz anda karşınızda duruyorlar. Tüm bu sorunları bir bir yaşamaya başladığınız anda da herkesi mutlu etmenin imkansız olduğunu anlıyorsunuz.
Tropico 3’ün her seviyeden oyuncuya hitap etmesi güzel olmuş. Şehir kurma ve yönetme işinde yeni olanların da, bu işlerde uzmanlaşmış insanların da bir an önce oyuna başlayabilmesi, Tropico 3’ün başarısını gösteriyor. Birbirinden güzel Latin müzikleriyle de desteklenen oyun, sizi saatlerce başında tutabilir.
Anarchy
Anarchy