Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Türkiye'den Google'a çok büyük ceza!

Türkiye'den Google'a çok büyük ceza! Empty Türkiye'den Google'a çok büyük ceza!

Mesaj tarafından Anarchy Çarş. Kas. 18, 2009 6:41 pm

Türkiye'den Google'a çok büyük ceza!

Türkiye, Google'a tam 71 milyon TL ceza kesti. Peki Google bunu ödeyecek mi? Cezanın sebebi ne?

Türkiye Google'a vergi cezası kesiyor. Vergi cezasının sebebi ise Google'ın reklam gelirleri üzerinden Türkiye'ye vergi ödememesi!

Gelir Vergisi Yasası'nın 7'nci, KDV Yasası'nın 11, 12 ve 16'ncı maddelerine göre Google Türkiye'ye reklam gelirleri üzerinden vergi ödemek zorunda. 7'nci madde'ye göre Türkiye'de temsilciliği bulanan Google, bir vergi mükellefi. Ulusalararası şirketlerin Türkiye temsilcileri, Türkiye'de elde ettikleri gelirlerin vergisini Türkiye'de ödemek zorundalar.

İstanbul Vergi Denetmenleri Bürosu'nca Google'da reklamlarını yayınlayan şirketlerden toplanan bilgiler doğrultusunda yürütülen soruşturmada Google Ireland şirketinin Türkiye'deki temsilciliğinin Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd Şti. olduğu ortaya çıkartıldı. Yapılan işlemlerin temsilci aracılığıyla değil de doğrudan doğruya şirketin kendisi yapmış gösterildiğini ve bu ilan faturalarının yurtdışından kesildiği tespit edilmiş.
Anarchy
Anarchy

- Similar topics