Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :))

En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :)) Empty En güçlü kartın özellikleri (benım için önemli :))

Mesaj tarafından Anarchy Çarş. Kas. 18, 2009 6:38 pm

AMD'nin DirectX 11 destekli yeni nesil HD 5000 serisi kartlarının en güçlü üyesi olacak olan ATI Radeon HD 5970'in detayları nihayet ortaya çıktı. Hemlock kod adına sahip olan çift grafik işlemcili bu kartın özellikleri resmi olarak açıklanmış değil fakat detaylar İnternet ortamına sızdı bile.

Kartın uzunluğu yaklaşık 30 cm
Gelen bilgilere göre HD 5970'in bünyesinde 725 MHz frekansında çalışan iki adet 40 nm'lik Cypress grafik işlemcisi olacak. Her bir GPU için 1600 adet Stream işlemci ve 1000 MHz'de çalışan 2 GB GDDR5 bellek yer alıyor. 2x256-bit'lik bellek arayüzüne sahip olacak olan kartın üzerinde iki adet DVI, bir adet de DisplayPort çıkışı yer alıyor. Kartın üzerinde HDMI çıkışı olmayacağı söyleniyor.

Çift grafik işlemcili kartın yaklaşık 300 Watt güç harcayacağı söyleniyor
Açıklanan bilgilerin arasında güç tüketiminin olmaması dikkat çekiyor. Ancak kartın yaklaşık 300 Watt'lık bir güç çekeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Piyasaya çıktığında performans tacını da taşıyacak olan HD 5970'in piyasya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz kesin bir bilgi yok
Anarchy
Anarchy

- Similar topics