Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında

WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında Empty WHO: Salgın Türkiye’de hızlanma aşamasında

Mesaj tarafından 06caner40 Paz Kas. 22, 2009 7:01 pm

Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Hastalık Koruma ve Kontrol Merkezi yetkilileri, domuz gribi salgınının bölgede daha da hızlanacağı uyarısı yaptı; ailelere “Lütfen çocuğunuzu aşılatın” çağrısında bulundu

Türkiye’de domuz gribi salgınına karşı yürütülen çalışmalar konusunda Sağlık Bakanlığı ile istişarelerde bulunan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Avrupa Hastalık Koruma ve Kontrol Merkezi (European Centre for Disease Prevention and Control)(ECDC) yetkilileri, domuz gribi salgınının bölgede daha da hızlanacağı uyarısı yaptı. Yetkililer, özellikle çocuklar, gençler ve diğer risk grubundaki kişilerin aşılanmalarının önemine de işaret etti.
WHO Avrupa Bölgesi Danışmanı ve Nottingham Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Jonathan Nguyen Van Tam, bütün hükümetlerin yapabilecekleri tek şeyin aşı temin edip uygulayarak ölümlerin önünü almak olduğunu vurguladı. Tam, şunları kaydetti:

Artış bekliyoruz
“Türkiye aşı konusunda Avrupa bölgesinde çok ciddi saygınlığa sahip firmaların aşılarını aldı. Bunların test düzeyleri İngiltere dahil diğer Avrupa ülkelerinin aldığı aşılar ile aynı. Türkiye’nin aşı aldığı firmalardan biri, aynı zamanda İngiltere’nin de en fazla miktarda aşı temin ettiği firma. Salgın Türkiye’de tam hızlanma aşamasında. Vaka, hastaneye yatış ve ölümlerde artış bekliyoruz.”

Lütfen çocuğunuzu aşılatın
“Ailelere şu soruyu yöneltmek isterim: Çocuğunuzun pandemik grip nedeniyle hastaneye ve sonrasında da yoğun bakım ünitesine yatırılması riskini kabul etmek ister misiniz? Eğer bu riski göze almak istemiyorsanız lütfen çocuğunuzu aşılatın. Sizin çocuğunuz aşılanan ilk çocuk olmayacak. Dünyanın her yerinde milyonlarca çocuk bu gribe karşı aşılanmış durumda.”

Batıdan doğuya kaydı
ECDC Grip Koordinatörü, çocuk hastalıkları ve halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Angus Nicoll de aday ülkelerle birlikte AB ülkelerinde bine yakın kişinin öldüğünü, ölümlerin devam edeceğini söyledi. Salgının dünyadaki gelişimiyle ilgili DSÖ ile hazırladıkları son raporla ilgili de bilgi veren Nicoll, şöyle dedi:
“Şu an itibarıyla pandemi eğilimi batıdan doğuya, kuzeyden güneye kaymakta. Güneydoğu Avrupa’da pandemi dalgası kendisini göstermeye başladı ki Türkiye ve çevre ülkeler de dahil. Batıda pik noktasına ulaşıldı.”
WHO Genel Merkezi Küresel Grip Programı Pandemi Hazırlık, Eğitim ve Bilgilendirme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hande Harmancı da şimdiye kadar dünya genelinde 65 milyon kişinin aşılandığını vurguladı.
KAHRAMANMARAŞ’TAKİ ölümün ardından domuz gribinden hayatını kaybedenlerin sayısı 94 oldu. Sağlık Bakanlığı son olarak perşembe günü domuz gribinden ölenlerin sayısını 93 olarak açıklamıştı.
06caner40
06caner40

- Similar topics