Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Windows 7 hem güvenli hem değil EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Windows 7 hem güvenli hem değil

Windows 7 hem güvenli hem değil Empty Windows 7 hem güvenli hem değil

Mesaj tarafından FuRkaN Çarş. Kas. 18, 2009 8:31 pm

Sophos Labs'ın araştırma sonuçları, sağduyuya çağırıyor.

SophosLabs adındakü güvenlik şirketi, Windows 7'nin virüsleri engelleme konusunda güvenmemiş olacak ki kendi testlerini yapmış. Kutusundan çıktığı gibi yüklenen, güncellemeleri yapılmayan, Windows Firewall ve Windows Defender servisleri kapatılmış bir Windows 7'nin her 10 virüsten 8'ine karşı savunmasız olduğunu görmüşler.
Yalnızca bir tek virüs engellenebilirken, virüslerden ikisi de sistemde düzgün çalışmadılar. Neden çalışmadıkları bilinmiyor. Fakat engellenen bir virüs ve çalışmayan iki virüs ile birlikte nasıl 8/10 gibi bir oran çıkarttıklarını bilemiyoruz. Bize daha çok 7/10 veya 9/10 gibi geldi.
Windows 7'nin Firewall ve Defender servisleri açık halde ve güncelleştirmeler yapıldıktan sonra ise bu oran 1/10'a kadar iniyor.
Yani SophosLabs, işletim sisteminin mutlaka güncel tutulması ve bir iki saniyelik performans farkı için bu servislerin kapatılmaması gerektiği konusunda uyarıyor.
FuRkaN
FuRkaN

- Similar topics