Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
'Bu işin sonu facia' EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
'Bu işin sonu facia' EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
'Bu işin sonu facia' EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
'Bu işin sonu facia' EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
'Bu işin sonu facia' EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
'Bu işin sonu facia' EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
'Bu işin sonu facia' EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
'Bu işin sonu facia' EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
'Bu işin sonu facia' EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

'Bu işin sonu facia'

'Bu işin sonu facia' Empty 'Bu işin sonu facia'

Mesaj tarafından Anarchy Salı Kas. 17, 2009 8:51 pm

Stadyumlarımızda ve salonlarımızda her geçen gün giderek artan olaylar sadece maç izlemek, tuttuğu takıma destek vermek isteyen taraftarları zor durumda bırakıyor. Anneler, babalar, çocuklarını maçlara götüremez oldu. Futbolda, basketbolda ya da farklı bir spor dalında bir derbi maçı oynandığında bir olay çıkması artık sıradan bir hal aldı. Yaralanmaların yaşandığı, göz altına alınanaların her geçen gün arttığı bu olayların önüne nasıl geçilecek? NTVSPOR.NET olarak eski başkan ve yöneticilerle yaşanan bu üzücü olayları konuştuk, çözüm önerilerini aldık.

Ali Şen: Aziz Yıldırım, GS taraftarıyla derbi izlesin
(Eski Fenerbahçe Başkanı)
Kulüp başkanları ve yöneticileri her zaman açık ve net olurlarsa bu sorun çözülür. Açık ve net davranmanın ne olduğu halkın ve taraftarların o kişilere inanmasıyla doğru orantılıdır. Başkan ve yöneticilerin niyetleri iyi anlaşılırsa kargaşa falan da olmaz. Bugün toplumumuzda sıkıntılar var. Bu sıkıntılar, salonlara ve statyumlara taşınıyor. Bugün bu durumda büyük kulüpleri yönetenler işin sosyolojik tarafını çok iyi düşünsünler. Uzun yıllar bu görevlerde bulundum o zamanki şartlar bugünkünden ağırdı buna rağmen bugüne göre çok daha az olaylar vardı. Bugün Fenerbahçe-Galatasaray arasında olan bu sıkıntıları sadece başkan ve yöneticiler bazında değil bir bütün olarak ele almak lazım. Ancak özellikle başkanlar, kitleleri yönettikleri ve sürükledikleri için en önemli faktör onlardır. Koca koca adamlar, iki de bir de birbirlerinden özür dileyeceklerse bunun anlamı falan da kalmaz. Özür dilemeden ziyade samimi ve açık olup olaylar çıkmadan çare bulmaktır önemli olan. Bugün büyük kulüplere başkanlık yapmak sadece maça gitmek değildir. O, Fenerbahçeli hanıma da çok üzüldüm az kalsın gözünü kaybediyordu. Dünyanın en medeni ülkeleri İskandinavlardır. Orada da mesela Kopenhag'da Brondby ile Kopenhag takımları arasındaki derbilerden sonra olay oluyor. Birinin üzerine giderseniz, kafasına her şeyi atarsanız, canı yanarsa tepki göstermemesi mümkün değildir. Başkanlara tavsiyem, rakip kendi saha ve salonlarında oynarken rakip taraftarların arasına otursunlar. Yani Aziz Yıldızım Galatasaray taraftarıyla Galatasaray-Fenerbahçe maçını izleyebilir. Adnan Polat da Fenerbahçe taraftarıyla Fenerbahçe-Galatasaray maçını izleyebilir. Ben bunu Avni Aker'de yapmıştım, olmulu tepkiler almıştım. İki başkan el ele de, yanak yanağa da medya karşısına geçse, diz dize de otursa, aşıklar gibi bir birbirlerine de baksa, önemli olan kafalarda, kalplerdeki niyettir. Yani en önemlisi samimi olmalarıdır.

Mehmet Cansun: Çözüm 5 bilinmeyenli denklem değil
(Eski Galatasaray Başkanı)
Mesaj kısa ve net, eğer çok radikal tedbirler alınmazsa, can yanmaya devam eder ve bu olayların önüne geçilemez. Türkiye'de bu olaylar çok ciddi boyutta. Avrupa'da maalesef bu olaylar var ve eskiden daha da büyüktü. Ama Avrupa ne yaptı? Radikal kararlar aldı. Olayların önüne ancak bu şekilde geçti. Bu radikal kararlar bizde de olmalı. Can yanıyor ve can yakmadan da bu olayların önüne geçilmiyor. Bu işi en iyi yapan İngilizler oldu. Olayların da en fazlası oradaydı. Stadyum teröründen canı çok yanan bir ülke İngiltere ve diğeri de Hollanda'ydı. Bu ülkelerin önlemleri, aynen bir prototip gibi alınmalı ancak o zaman bu terör biter. Başkanların medya önüne geçmesi işe yaramıyor. Bu daha önce de yapıldı ama işe yaramadı. Çok daha iyi tespitler yapılmalı. Bütün stadyumlara kamera sistemi kuruldu ama nasıl kullanılıyor? Hepsi bu uygulamaya mecbur ama iş düzgün yapılmıyor.
Anarchy
Anarchy

- Similar topics