Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
İntel yine gözaltında EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
İntel yine gözaltında EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
İntel yine gözaltında EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
İntel yine gözaltında EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
İntel yine gözaltında EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
İntel yine gözaltında EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
İntel yine gözaltında EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
İntel yine gözaltında EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
İntel yine gözaltında EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

İntel yine gözaltında

İntel yine gözaltında Empty İntel yine gözaltında

Mesaj tarafından Anarchy Çarş. Kas. 18, 2009 6:43 pm

Daha geçtiğimiz aylarda anti-tröst yasasını ihlal ettiği gerekçesi ile Avrupa Komisyonu tarafından AMD'ye 1.5 Milyar Avro ödemeye mahkum edilen Intel'e şimdi ki darbe ise kendi evinden geldi.

New York başsavcısı Andrew M. Cuomo tarafından açılan dava dosyasının içeriği bilindik. Intel'in sektördeki baskın yerini korumak adına üreticilere ve büyük perakende mağazalarına büyük indirimler sunması ve dahi bununla da yetinmeyerek onları rüşvete boğması. Eğer tüm bunlar da yeterli gelmezse baskı mekanizmalarını devreye sokarak çeşitli yaptırımlarda bulunması.

Öyle ki, Cuomo tarafından hazırlanan dava dosyasında dava dosyasında[/url] ortaya konulan Dell ile Intel arasındaki ilişki iddiaları adeta tüyleri ürpertecek nitelikte. Buna göre Intel Dell'e, sadece Intel tabanlı sistemler yapması karşılığında 2006 yılında 2 Milyar Dolar ödemede bulunmuş. Intel'in 2002-2007 yılları arasındaki toplam ödemeleri ise 6 Milyar Doları erişmiş ki işin an ilginç yanı bu miktarın Dell'in kimi çeyreklik karlarının bile üzerinde olması. Yine AMD'nin önünü kesmek yolunda Intel'le beraber adı anılan firmalar arasında HP ve IBM gibi dev isimler de yerlerini alıyor. Örneğin Intel IBM'e AMD tabanlı sunucu ürünleri yapmaması karşılığında 130 Milyon Dolar önerirken, 2006 yılında HP ile giriştikleri ortaklık ertesinde HP'ye 925 Milyon Dolarlık 'teşvik' vermiş. Ve daha pek çok 'iddia'…
Bakalım yine aynı içeriklere sahip Avrupa ve Uzak Doğu menşeli davalardan hüküm giyen Intel, kendi evinde nasıl bir sonuçla karşı karşıya kalacak…
Anarchy
Anarchy

- Similar topics