Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu
Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuza Hoşgeldiniz Desteklerinizi bekliyoruz ,paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla Umut Ural Ulviye Fenmen İlköğretim Okulu Bilişim Tek. Öğretmeni..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Bilinçli Tüketim Aritmetiği
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyÇarş. Haz. 01, 2011 3:39 pm tarafından meto0608

» Merabalar güzel ülkemin en güzel insanları ve en güzel öğrencileri
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:55 pm tarafından mertgil

» Kelimenim son harfinden kelime türetme forum oyunu hadi başlıyalım :)
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 7:01 pm tarafından two girL

» 8. SINIF SBS MATEMATİK KONU ANLATIMLARI TEK BAŞLIK ALTINDA HARİKA
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyPtsi Nis. 19, 2010 3:05 pm tarafından Ayça

» Gençken yapılacak 100 şey
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyC.tesi Nis. 03, 2010 6:25 pm tarafından cansu

» GÜNÜMÜZ ÇILGIN TÜRKLERİ
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyÇarş. Mart 31, 2010 2:02 pm tarafından erdal

» Harfli İfadeler
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyPaz Mart 14, 2010 1:01 pm tarafından sanane

» Matemetikçilerin araba yazıları
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:12 pm tarafından ecem özata

» 2010 Mango Bayan Hırka Modelleri
Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) EmptyCuma Mart 12, 2010 7:48 pm tarafından cansu

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 78 kişi C.tesi Ağus. 20, 2016 3:20 am tarihinde online oldu.

Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: )

Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: ) Empty Son Dakika: Intel ve AMD anlaştı, Intel AMD'ye 1.25 milyar dolar veriyor! (önemli gibi (: )

Mesaj tarafından Anarchy Çarş. Kas. 18, 2009 6:36 pm

AMD ile Intel'in yaptığı ortak duyuruda, AMD ile Intel arasında şu anda varolan tekelcilik ve lisans ihlali suçlamaları dahil tüm konularda anlaşmaya varıldığı açıklandı. Anlaşmaya göre Intel AMD'ye 1.25 milyar Dolar verecek ve bazı iş uygulamalarına uyacak; bunun karşılığında AMD de dünya çapındaki tüm dava ve şikayetlerini de geri çekiyor.
Varılan anlaşma oldukça kapsamlı. Duyurudan (Türkçe'ye çevirip) alıntılarsak:

İki firma, ortak duyuruda "İki firma arasındaki ilişkiler geçmişte zor işlemiş olsa da, bu anlaşma yasal karşıtlıkları sonlandıracak ve firmaların tüm çabalarını ürün yenilikçiliği ve geliştirmesine yoğunlaştırmasını sağlayacak" yorumunda bulundu.

Anlaşmanın genel hatları şu şekilde:

* AMD ve Intel, yeni bir 5 yıllık karşılıklı lisans anlaşması çerçevesinde patent haklarını edinecekler.
* AMD ve Intel önceki lisans anlaşmasıyla bağlantılı tüm ihlal suçlamalarından vazgeçecek.
* Intel, AMD'ye 1.25 milyar Dolar ödeyecek.
* Intel aynı zamanda belli bazı iş uygulamalarına uymayı kabul ediyor.
* AMD, Delaware'deki dava ve Japonya'daki iki tanesi dahil tüm yasal şikayetlerini geri çekecek.
* Aynı zamanda AMD'nin dünya çapındaki şikayetleri de geri çekilecek.

Intel'in anlaşmayla ilgili duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Anarchy
Anarchy

- Similar topics